Korekta lakieru 

Aby lakier prezentował się nienagannie, a jego powłoka błyszczała niczym lustro, konieczne jest wykonanie profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego. Taki zabieg pozwala na przywrócenie dawnego blasku lakieru, a także na pozbycie się wszelkich niedoskonałości, które powstały na lakierze w wyniku eksploatacji. To najszybszy sposób na uzyskanie świeżego wyglądu samochodu, bez względu na wiek i przebieg

Na czym polega profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego?

Polerowanie lakieru samochodowego zwane jest także nierzadko ,,renowacją”. Dzięki kilku czynnościom wykonanym przez profesjonalnych lakierników można doprowadzić lakier do idealnego stanu, a także pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Oczywiście polerowanie lakieru można wykonać samodzielnie, jednak biorąc pod uwagę koszty zakupu materiałów, a także czas, jaki należy do tego poświęcić, znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się oddania samochodu w ręce specjalistów.

Dlaczego lakier tak szybko wymaga renowacji?

Warunki na polskich drogach pozostawiają wiele do życzenia. Kamienie, kurz, dziury, a także ogromne ilości soli sypane na drogi w czasie jesieni i zimy doprowadzają kierowców do konieczności nie tylko zabezpieczenia, ale także odnowienia powłok lakierniczych. Na czynniki na drodze kierowcy nie mają żadnego wpływu. Nie pomoże tutaj ani wolna jazda, ani ogromne starania o karoserię samochodu. Niestety czynności doprowadzające lakier do idealnego stanu muszą być powtarzane cyklicznie, jeżeli kierowca chce się cieszyć doskonałym wyglądem samochodu przez wiele długich lat. Co ciekawe, lakierowi zaszkodzić może także słońce. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy samochód ma kolor czarny. Promienie UV są bezlitosne dla lakieru i doprowadzają do jego wypłowienia. Ostatnim, jednak niejedynym czynnikiem, który wpływa na wygląd karoserii, jest oczywiście myjnia, a zwłaszcza myjnia automatyczna. W myjniach bardzo często stosuje się środki o zasadowym odczynie, które bardzo niszczą lakier.

Co może dać profesjonalne lakierowanie lakieru?

Jakie właściwie korzyści może przynieść polerowanie samochodu przez profesjonalistów? Oczywiście celem takich zabiegów jest pozbycie się wszelkich zarysowań, a także niedoskonałości, jakie powstały na lakierze. Samochód po powrocie do domu będzie wyglądał zupełnie tak, jakby właśnie wyjechał z salonu. Aby jednak uzyskać taki efekt, należy usunąć wszelkie odpryski, zadrapania i wgniecenia. W dobie dzisiejszej motoryzacji i lakiernictw wszystko to jest możliwe w rozsądnej cenie. Kierowcy nie muszą więc już obawiać się niekorzystnych warunków na drogach.

Jak przebiega renowacja lakieru?

Jak wygląda polerowanie lakieru samochodowego? Jakie czynności podejmowane są przez specjalistów, aby nawet wieloletni lakier prezentował się dobrze? Polerowanie lakieru to długotrwały i żmudny proces. Biorąc pod uwagę niewielką grubość lakieru, jaki nakładany jest obecnie na samochody, lakiernicy wykonują takie zabiegi nawet kilkanaście godzin. Cienka powłoka mogłaby szybko pęknąć, dlatego ważne są tutaj najmniejsze szczegóły. Proces renowacji lakieru składa się z kilku etapów. Na początku następuje czyszczenie samochodu. Nie chodzi tutaj jednak o umycie samochodu tradycyjnym preparatem i wodą, a specjalistyczną glinką, która potrafi wyciągnąć z porów samochodu nawet najmniejszy brud. Zabieg ten nazywany jest glinowaniem. Lakier po wykonaniu tego procesu uzyskuje doskonałą gładkość i czystość. Po dokonaniu czyszczenia następuje proces polerowania. W pierwszej fazie starciu ulega wierzchnia warstwa lakieru. Powierzchowne zmiany regenerowane są ręcznie, jednak głębsze rysy wymagają ingerencji nieco bardziej zaawansowanej technologii. Dzięki temu odkryta zostaje świeża warstwa lakieru, a wszelkie zarysowania znikają w mgnieniu oka. To nic innego jak wydobycie głębi koloru. W kolejnym etapie następuje nakładanie na karoserię pasty polerskiej. Wielu specjalistów nakłada ją ręcznie w celu uzyskania większej dokładności, jednak można posłużyć się tutaj także maszyną do polerowania. Na końcu specjalista nakłada na wypolerowaną i napastowaną powłokę przezroczysty wosk. Lakier wygląda jak nowy.

Polerowanie samodzielnie czy w warsztacie?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, decyduje się na wypolerowanie samochodu własnoręcznie. Oczywiście jest to możliwe, jednak efekt utrzymuje się krótko, a sam zabieg nie do końca daje efekty, jakich zazwyczaj się oczekuje. W ten sposób zlikwidować można jednie drobne rysy. Nieco głębsze wymagają specjalistycznych środków i sprzętów. W wielu przypadkach tak naprawdę chcąc zaoszczędzić w tej sytuacji, wydaje się znacznie więcej środków na zakup poszczególnych past i polerek, niż za zabieg przeprowadzony w salonie pod okiem specjalistów. Warto tutaj także dodać, iż polerowanie samochodu samodzielnie może zakończyć się uszkodzeniem lakieru i powstaniem jeszcze większej ilości rys.

Dlaczego warto polerować lakier samochodu?

Lakier samochodowy warto polerować przede wszystkim dlatego, że:

  • jest to możliwość uzyskania nowego wyglądu lakieru,
  • to sposób na wyższą cenę sprzedaży samochodu,
  • to możliwość odnowienia pojazdów zabytkowych

Zapraszamy na samochodowy detailing w Częstochowie.