Oklejanie samochodów foliami samoregenerującymi staje się coraz bardziej popularne. Niekorzystne warunki na drogach, nierówności, a także drogi niepokryte asfaltem sprawiają, że karoseria samochodu wraz z biegiem lat wygląda coraz gorzej. Wielu kierowców nie może zaakceptować tego faktu, gdyż nawet nowy samochód, po 2-3 latach nadaje się do ponownej renowacji. Na szczęście obecnie kierowcy mają jednak alternatywę dla tak drogich zabiegów. Oklejanie samochodów specjalistycznymi foliami to sposób na piękny lakier nawet przez kilka lat Co warto wiedzieć o tej metodzie? W jakim przypadku sprawdzi się ona szczególnie?

Stan lakieru a czynniki zewnętrzne

Kierowców nierzadko martwią takie czynniki zewnętrzne jak kamienie, brud, a także promieniowanie UV. Wpływa to nie tylko na stan lakieru, ale także na konieczność poniesienia dodatkowych kosztów związanych z regeneracją lakieru. Jak wiadomo, naprawy lakiernicze bywają kosztowne. Na stan karoserii wpływają także dziury na drogach, a także wszechobecny brud, kurz, a nawet deszcz i śnieg. Niegarażowany samochód nawet po kilku miesiącach nie wygląda już tak dobrze, jak w momencie, kiedy wyjechał z salonu.

 

Oklejanie samochodu folią samoregenerującą- Na czym polega?

Moda na oklejanie foliami samoregenerującymi staje się coraz większa i nie ma w tym nic dziwnego. To niebywale trwała ochrona lakieru samochodowego, która nie tylko jest całkowicie niewidoczna, ale także trwała. Skoro od wielu lat okleja się telefony komórkowe foliami, to dlaczego nie oklejać karoserii samochodu? Oklejanie samochodów to sposób na permanentne ukrycie niedoskonałości na lakierze, ale także doskonały sposób na to, aby lakier przez wiele lat pozostawał w nienaruszonym stanie. Warto zaznaczyć, że tak sposób ochrony lakieru to nie tylko ochrona przed kamieniami i odpryskami, ale także przed uszkodzeniami drzwi przez nieuważnych klientów sklepów na ciasnych parkingach.

 

Zalety zastosowanie folii samoregenerujących

 

Ochrona lakieru samochodowego

Niestety lakiery stosowane przez producentów w najnowszych pojazdach są bardzo miękkie i niewytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Na stan lakieru wpływają oczywiście nie tylko czynniki zewnętrzne, ale także sposób eksploatacji samochodu. W wielu przypadkach do otarć dochodzi także ze strony nieuważnego właściciela.

 

Naprawa mikrouszkodzeń w lakierze

Dzięki zawartości specjalistycznych składników w folii istnieje możliwość regeneracji mikrouszkodzeń, które powstały na lakierze w wyniku eksploatacji. Niepotrzebna jest tutaj ingerencja lakiernika.

 

 

Stosunkowo niska cena

Usługi lakiernicze bywają kosztowne. Pomalowanie, chociażby jednego elementu karoserii samochodu to koszt nawet kilkuset złotych. W takiej sytuacji regeneracja całego samochodu wynosiłaby nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku zdecydowania się na oklejenie samochodu folią samoregenerującą właściciel samochodu może oszczędzić nawet kilkaset złotych, a w przypadku chęci sprzedaży auta, podczas testów lakieru nie wyjdą absolutnie żadne nieprawidłowości, gdyż lakier nigdy nie został zmieniony, a był jedynie chroniony.

 

Przeźroczysta struktura

Oklejanie samochodów foliami samoregenerującymi to całkowicie niewidoczne rozwiązanie. Folia jest przeźroczysta, dlatego nie zostanie zauważona nawet przez osoby, które bardzo wnikliwie będą przyglądały się karoserii pojazdu. Taka sytuacja sprawia, że bez względu na to, czy samochód jest biały, czarny, czy kolorowy, może zostać oklejony.

 

Wytrzymałość folii

Taka forma ochrony lakieru to rozwiązanie na kilka lat. Oznacza to, że folia po założeniu przez długi czas nie odkleja się, nie rozwarstwia, ani nie niszczeje. Można więc śmiało stwierdzić, iż jest to inwestycja, która spłaca się bardzo szybko. Kierowca przez wiele miesięcy może jeździć bez obaw o trwałość folii i wygląd lakieru. Profesjonalnie wykonana praca jest całkowicie niewidoczna, gdyż folia nakładana jest dzięki specjalistycznym urządzeniom, gwarantującym doskonały efekt, a także trwałość.

 

Wzrost wartości samochodu

Po kilku latach najczęściej kierowca decyduje się na zmianę samochodu. Kiedy lakier nie wygląda dobrze, potencjalny kupiec może znacząco obniżać cenę. W sytuacji, kiedy jednak lakier jest w stanie nienaruszonym, a do tego wnętrze samochodu prezentuje się doskonale, potencjalni nabywcy nie mają pomysłu, w jaki sposób mogliby obniżyć cenę. Po dokonaniu testów lakieru zapewne wiele osób może być zaskoczone, że samochód po wielu latach ma nienaruszoną powłokę lakierniczą. Może wskazywać to na to, iż kierowca skrupulatnie dbał o swój pojazd w trakcie użytkowania.

 

Zróżnicowane pakiety na oklejanie

Każdy kierowca może okleić swój pojazd w całości, ale w sytuacji ograniczonego budżetu może także skorzystać z pakietów na oklejanie poszczególnych części karoserii, takich jak:

 

  • Front (bikini), czyli przednia część samochodu. Powstaje tutaj najwięcej odprysków.
  • Full front (pełny przód) – Ochrona maski, przedniego zderzaka, lamp, a także lusterek.
  • Progi,
  • Lusterka,
  • Elementy wnętrza,
  • Klamki.

Istnieje także możliwość oklejenia samochodu w przypadku lakieru matowego. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. To gwarancja zabezpieczenia lakieru samochodu, a także korekta lakieru pozwalająca na wyeliminowanie nawet 98% zarysowań.

Oprócz wspomnianego oklejania samochodu wykonujemy także szereg innych czynności mających na celu ochronę lakieru:

 

Zapraszamy na detailing w Częstochowie.