Folie ochronne PPF paint protection film


Oklejanie auta foliami samoregenerującymi

Błyszczące i zadbane auto przyciąga niejeden wzrok. Niestety regularne użytkowanie pojazdu sprawia, że karoseria podatna jest na brud oraz odkształcenia i uszkodzenia, które powodowane są przez różne czynniki. Na szczęście obecnie kierowcy do dyspozycji mają wiele opcji, dzięki którym zachowanie dobrego wyglądu samochodu będzie możliwe na dłużej. Na czym polega oklejanie samochodów folią samoregenerującą?

Skuteczne zabezpieczenie lakieru

W celu poprawy wyglądu lakieru można oczywiście stosować woski i lakiery zaprawkowe dostępne w marketach. Niestety ich stosowanie nie usunie niedoskonałości na zawsze. Efekt utrzymuje się zwykle do kolejnego mycia samochodu. Ważne jest nie tylko maskowanie powstałych uszkodzeń, ale także zabezpieczenie samochodu przed powstaniem kolejnych rys. Pomocna może okazać się w tym przypadku folia ochronna, której nałożenie pozwoli na długie użytkowanie samochodu, bez strachu o zarysowania lakieru.

Zalety stosowania folii samoregenerujących

Ochrona przed zarysowaniem

Folie ochronne to realna tarcza przed uszkodzeniami powstałymi podczas jazdy samochodem.Kamienie, przedmioty leżące na drodze, czy szkodliwe warunki atmosferyczne, takie jak deszcz,słońce, czy grad, mogą zarysować karoserię samochodu. Folia ochronna chroni lakier przed zarysowaniami, otarciami oraz odpryskami. Można powiedzieć, że jest to metafora parasola dla samochodu.

Samoregeneracja

Wierzchnia warstwa folii samoregenerującej, która ma grubość 17-20μm ma tak zwaną termo-pamięć. Oznacza to, że niewielkie zarysowania mogą więc zabliźnić się pod wpływem ciepła. Tak więc folia samoregenerująca nie tylko chroni samochód, ale także poprawia jego wygląd i regeneruje drobne zmiany powstałe na powierzchni karoserii. Doskonały efekt wizualny Na oklejonym samochodzie w ogóle nie widać folii zabezpieczającej. Tak więc nie traci on swojego charakteru i doskonałego wyglądu. Folia nie tylko pogłębia kolor, ale także nadaje pojazdowi niesłychanego blasku. Dzięki oklejeniu folią samochodu można uzyskać efekt nowego samochodu, który dopiero co wyjechał z salonu!

Możliwość 100% likwidacji folii.

Folię bez żadnych konsekwencji w każdej chwili można bezpiecznie sunąć. Oznacza to, że proces oklejania samochodu nie jest nieodwołalny, a każdy kierowca po czasie będzie mógł pozbyć się powłoki lub uczynić to w celu wymiany jej na nową.

Perfekcyjna aplikacja folii

Dzięki najnowszym technologiom aplikacja folii przebiega szybko i skutecznie. Technologie te sprawiają, że na powierzchni karoserii nie powstają żadne bąbelki, dzięki czemu folia staje się całkowicie niewidoczna.

Na jakie elementy karoserii można zastosować folię ochronną?

Doskonała jakość i przeźroczystość folii pozwala na umieszczenie ich dosłownie na każdym elemencie karoserii samochodu. Kierowcy mogą więc zdecydować się na oklejenie:

  • reflektorów
  • maski,-zderzaków
  • lusterek
  • klamek oraz ich wewnętrznych wnęk
  • progów
  • błotników
  • słupków piano black

Jakie części samochodu szczególnie warto zabezpieczyć?

Kierowcy do wyboru mają kilka opcji oklejania samochodu. Pakiet zawierać może wyłącznie oklejenie przednich części, takich jak wyłącznie przedni zderzak, zderzak i maska lub oklejenie całego samochodu. Każdy właściciel pojazdu wybiera więc najlepszą opcję dla siebie i swojego samochodu. Warto jednak pamiętać, że decydując się na taki zabieg, warto rozważyć oklejenie całego samochodu. Dzięki temu uzyskamy pełną ochronę lakieru oraz efekt nowego samochodu. Należy pamiętać, że folia nie tylko chroni lakier, ale także zabliźnia niewielkie rysy i poprawia głębie koloru samochodu.

Czy warto zdecydować się na oklejanie samochodu folią samoregenerującą?

To inwestycja w samochód. Jeżeli zależy nam na jego maksymalnej ochronie, blasku oraz na tym, aby sprzedać w przyszłości samochód za wyższą cenę, koniecznie trzeba skorzystać z tej opcji. Niestety stan dróg zmusza wielu kierowców do stosowania dodatkowej ochrony. Nawet niewielkie rysy, czy zadrapania psują nie tylko humor kierowcy, dla także drastycznie obniżają wartość samochodu. Warto więc skorzystać z opcji uniknięcia takich konsekwencji.

 

ADHD Detailing

Komentarze wyłączone.